Sojusz Anioły Apokalipsy na Vis arcana

Sojusz Aniołów Apokalipsy

#1 2009-03-13 17:57:42

Learethiel

Tańczący na zgliszczach

2209563
Call me!
Skąd: Okolice Wrocławia
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 38
Punktów :   

System kar i nagród

(Mandi miała kłopoty z neciorkiem więc wklejam za nią)

Mandragora napisał:

Proponuję wprowadzić system warnów i ostrzeżeń i dla równowagi  nagród.

Miałoby to przebiegać następujaco:

po 3 ostrzeżenia = 1 warn, co za tym idzie 9ostrzeżeń na czysto = wylot

i 3 nagrody zmazują jednego warna.

Prosiłabym o wypowiedź czy jesteście za i jak widzicie tą sprawę, za co warny a za co ostrzeżenia, a także za co nagrody.

Z góry dziękuję za każdą opinię


Pray for me 'cos I have lost my faith in Holy Wars

Offline

 

#2 2009-03-13 18:20:26

Aine

Nowicjusz

9891914
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: System kar i nagród

bardzo dobry pomysł


Nie chodzi o to, że ktoś postanawia, że chce zostać myszą... to przychodzi samo...

Offline

 

#3 2009-03-13 19:08:28

Gwenhvar

Sojusznik

4989822
Skąd: Ankh-Morpork
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 16
Punktów :   
WWW

Re: System kar i nagród

Jasne, że tak. wiadomo przecież, że każdemu może sie zdarzyć, że go nie będzie online albo coś, więc dobrze by było jakoś te warny usuwać.
Na przykład za udzielanie pomocy sojuszowej albo tydzień/dwa konsekwentnego grania... nie wiem...


" A Ona, Ona, Ona, Ona powraca wciąż taka sama
  A Ona, Ona, Ona, Ona - kolejny pusty dźwięk
  A Ona, Ona, Ona, Ona - trucizna moja i wiara
  A Ona, Ona, Ona, Ona teraz woła mnie..."

Offline

 

#4 2009-03-13 21:10:01

cvb

Sojusznik

3180391
Skąd: prawie Krk
Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 34
Punktów :   

Re: System kar i nagród

Ewentualnie może być..


Nothing else matters...
Ja jak marionetka, której życie jakiś marny aktor dał. Ja jak marionetka, którą marny aktor rzucił teraz w kąt. Zaplątany w swoje długie sznury, niepotrzebne.. porzucone coś.. Nawet jeśli ktoś mnie zapamięta, wspomni kukłę którą byłem tyle lat.. Czasem Książę, czasem nagi żebrak. Ale nigdy, nigdy niewolny.

Offline

 

#5 2009-03-14 07:28:02

Gwai

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: System kar i nagród

bez sensu, większa ilość ostrzeżeń, 'warnów' [masło maślane] wprowadzi tylko niepotrzebne zamieszanie i rozszerzy obowiązki osób zamieszanych w ich przydzielanie, ale jeśli są tacy masochiści by się umartwiać nad wzlotami czy upadkami innych to niech im słonko świeci w miarę rozpatrywania posunięć ocenianych graczy, dobrego nigdy za wiele.

sądzę że obecny system trzech ostrzeżeń jest słuszny, niezbyt skomplikowany i skutecznie odsiewający zły plon, chociaż nie podoba mi się rzucanie na forum [tu czy w grze poprzez wiadomości do sojuszu] haseł typu 'ty i ty ostrzeżenia bo to i to', lepszym posunięciem byłoby wysłanie prywatnej wiadomości i odwołanie się do rozsądku gracza który w mniemaniu przydzielającego zarobił 'warna', jeśli gracz podejmie rozmowę, wyjaśni to i owo, może się okazać że się wytłumaczy, jeśli nie podejmie, oleje sprawę, no to dodać dwa do dwóch.. mówi samo za siebie.

ah, tylko bez zbędnych emocji, to tylko gra, dla odprężenia nie?

cheers


Light travels faster than sound This is why some people appear bright until you hear them speak

Offline

 

#6 2009-03-14 13:53:24

Learethiel

Tańczący na zgliszczach

2209563
Call me!
Skąd: Okolice Wrocławia
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 38
Punktów :   

Re: System kar i nagród

Gwai jak najbardziej masz racje, jednak nadal pozostaje kwestia tego iż
- nawet jeśli dana osoba otrzymująca warna się wytłumaczy - nie ma możliwości jego wymazania, co za tym idzie:
- zdobywanie czegoś takiego jak "pochwała" (zwał jak zwał, bez różnicy), kasująca w pewnej ilości warna w moim mniemaniu może trochę zaktywizować sojusz pod względem socjalnym. Sporo mamy ludzi, którzy grają tylko by grać, jest z nimi zerowy kontakt i brak jakiejkolwiek współpracy, która jest potrzebna chociażby kiedy zbiera sie na pomnik (załóżmy dla tej osoby)
Próbujemy wprowadzić coś co jakos ruszy ludźmi, będzie czymś nowym, a co najważniejsze warn przestanie być powodem do obrazy majestatu, fochów i innych takich bo będzie działać zasada "zrób coś 3 razy dobrze to wszyscy o tym zapomną"


Pray for me 'cos I have lost my faith in Holy Wars

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com